SMP

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Wyszukaj w tytule
Wyszukaj w treśći
Wyszukaj w kategoriach

 

Sanden Manufacturing Poland jest Spółką wchodzącą w skład  japońskiego holdingu SANDEN HOLDINGS CORPORATION – wiodącego  światowego producenta kompresorów do klimatyzacji samochodowych.

Produkcja w zakładzie  zlokalizowanym w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w podstrefie w Polkowicach rozpoczęła się  w 2005 roku.  Na ponad  40 000 tys. m2 powierzchni realizowane są główne procesy  produkcyjne obejmujące : produkcję  korpusów metodą wysokociśnieniowego odlewania aluminium, obróbkę mechaniczną oraz montaż kompletnych kompresorów.   


Rocznie w Polkowicach produkowane jest ok. 3 miliony kompresorów, dostarczanych  do europejskich montowni  największych producentów samochodów  m.in. Volkswagena, GM, Volvo, Jaguara i Forda. Obecnie firma produkuje ponad  50%  kompresorów PX wytwarzanych przez grupę Sanden w Europie.

Od 2017 roku fabryka w Polkowicach dysponuje liniami do montażu systemów HVAC (samochodowy system wentylacji i klimatyzacji) dla producentów samochodów ciężarowych SCANIA i DAF,  o zdolności produkcyjnej 140 tysięcy sztuk rocznie

„Dostarczanie Doskonałości” („Delivering Excellence”) – motto korporacji Sanden – jest wyrazem naszego podejścia do klienta, obejmującego  doskonałość w trzech podstawowych aspektach: jakości, kosztów i dostawy na czas oraz ciągłego rozwoju produktu  przy ciągłej dbałości o środowisko naturalne i  ciągłym rozwoju pracowników.